Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Świerk sitkajski 'Papoose'

Picea sitchensis 'Papoose'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Picea sitchensis 'Papoose'

Jedna z niewielu karłowych odmian świerku sitkajskiego, która z powodzeniem może być uprawiana w Polsce. Została odkryta na wyspie Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej. Może być szczepiona nisko nad ziemią i wówczas tworzy urocze, gęste kopczyki, ale też można ją szczepić na niedużych wysokościach i otrzymujemy wtedy piękne kule na pniu. Miejsce szczepienia i to, którą roślinę wybierzemy powinno oczywiście zależeć od jej późniejszego przeznaczenia, na rabatach obie rośliny będą pasować idealnie, ale już na obrzeża powinniśmy wybrać okazy szczepione nisko nas ziemią. Będą one również lepiej wyglądać na rabatach, gdzie większość roślin posiada koronę zaczynającą się tuż nad powierzchnią ziemi. Z kolei okazy szczepione wyżej na pniu doskonale będą współgrać z roślinami zimozielonymi takimi jak rododendrony bądź też z nisko płożącymi jałowcami lub rozchodnikami. Oba rodzaje mogą być również wspaniałym dodatkiem do ogródków skalnych, na skarpy, i oba nadają się także do uprawy pojemnikowej.

Odmianę tę wyróżnia przede wszystkim kulisty pokrój, który z biegiem lat może ulegać lekkiemu spłaszczeniu, oraz efektowne zielono srebrzyste ubarwienie, które powstaje poprzez promieniste ułożenie igieł dookoła pędów i ich lekkie skierowanie ku górze. W rzeczywistości igły z wierzchu są zielone, a od spodu srebrzysto niebieskie. Świerk sitkajski ‘Papoose’ jest rośliną wolnorosnąca, jego roczne przyrosty wahają się w granicach 3-5cm, natomiast docelowa wielkość to mniej więcej 1 m średnicy. Odmiana ta wymaga gleby żyznej, umiarkowanie wilgotnej i bogatej w próchnicę. Preferuje stanowiska słoneczne lub lekko zacienione, dobrze osłonięte od wiatru. Jest niestety dość wrażliwa zarówno na suszę jak i na mrozy (młode osobniki) w związku z czym jesienią trzeba pamiętać o jej zabezpieczeniu przed zimowymi mrozami.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój kulisty
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 0,5m do 1 m
Docelowa wysokość od 0,5m do 1m
Barwa liści / igieł srebrno-zielone
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody skalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, doniczki
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście / igły, ozdobne kwiaty, idealna kulista forma