Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Świerk serbski 'Wodan'

Picea omorika 'Wodan'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. -15 30 cm

Picea omorika 'Wodan'

Nowa odmiana świerka serbskiego, wprowadzona do handlu dopiero w 2009 roku, w związku z czym trudno określić w tym momencie jakie rozmiary może osiągnąć po wielu latach. Na podstawie dotychczasowych informacji wiadomo jednak, że jest to odmiana karłowa o powolnym wzroście, średnie roczne przyrosty to około 6 cm. Charakteryzuje się stożkowym pokrojem o nieregularnej powierzchni, jednak z czasem, kiedy roślina się zagęści jej powierzchnia staję się również bardziej regularna. Z wyglądu odmiana ta trochę przypomina świerka białego ‘Conica’, szczególnie w młodości, jednak ma mniej regularny pokrój, ponadto ‘Conica’ charakteryzuje się nieco szybszym wzrostem.

Odmiana ‘Wodan’ jest interesująca również dzięki swoim igłom, są one dość długie jak na roślinę tych rozmiarów, z wierzchu zielone i błyszczące, od spodu zaś srebrzyste z dwoma białymi paskami. Ponieważ igły zebrane są w kępki i skierowane w przód, widoczne są często obie strony igieł, co daje bardzo zjawiskowy efekt i sprawia, że roślina wydaje się być lekko srebrzyście przyprószona. Odmiana ta nie wymaga poświęcania zbyt wielu czasu na zabiegi pielęgnacyjne, jedyne co wystarczy zrobić to wsadzić ją w odpowiednim miejscu. Takie odpowiednie miejsce powinno być słoneczne, ewentualnie półcieniste, z kolei gleba dobrze żeby była w miarę przepuszczalna, umiarkowanie wilgotna, o kwaśnym pH.

Ze względu na swoje małe wymiary ‘Wodan’ doskonale nadaje się jako uzupełnienie do wyższych roślin na rabatach tworzonych przez rośliny iglaste, sprawdzi się również w ogródkach skalnych oraz w małych ogródkach przydomowych, bez problemu można też podjąć się uprawy pojemnikowej.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, pojemniki, rabaty, wrzosowiska
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk serbski 'Wodan'
Twoja ocena