Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Świerk serbski 'Pendula Kuck'

Picea omorika 'Pendula Kuck'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Picea omorika 'Pendula Kuck'

Bardzo malownicza sylwetka tej odmiany zwraca na siebie uwagę w każdej aranżacji. Jest to kultywar nieco podobny do ‘Pendula Bruns’, ale ma tendencję do słabszego wykształcania pionowo rosnącego przewodnika. W efekcie takiej charakterystyki wzrostu drzewo formuje często szerokie korkociągi, przewodnik nierzadko przewisa w jednym sezonie, aby w kolejnym łukowato zacząć rosnąć ku górze. Wszystkie pędy boczne zwisają ładnie ku ziemi, co w połączeniu z fantazyjnie ukształtowaną osią drzewa daje niesamowity efekt optyczny, wyróżniający zdecydowanie tę odmianę. Jakkolwiek jest to roślina unikatowa, jej uprawa nie sprawia problemów nawet osobom mało doświadczonym w dziedzinie ogrodnictwa.

Świerk serbski wymaga miejsc słonecznych, gleb przynajmniej średniej żyzności, umiarkowanie wilgotnych. W pierwszych sezonach można lekko dokarmiać ten świerk poprzez nawożenie, najczęściej ma to jednak charakter interwencyjny. Jest to idealna odmiana do zestawień pokrojowych, jeden egzemplarz potrafi odmienić wręcz oblicze ogrodu! Posadzony wraz z kontrastującymi pod tym względem odmianami, takimi jak świerk ‘Cupressina’, ‘Conica’, ‘Krasickiana’ pozwoli stworzyć ciekawą kompozycję, którą można uzupełnić dodając płożące różnobarwne jałowce i niektóre trawy. Bardzo łatwy w uprawie, nie choruje i co bardzo ważne – nie marznie. Dobrze sadzić go od razu w miejsce docelowe, przesadzanie dużych osobników może kończyć się fiaskiem.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk serbski 'Pendula Kuck'
Twoja ocena