Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Świerk serbski 'Pendula Kuck'

Picea omorika 'Pendula Kuck'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
35,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Picea omorika 'Pendula Kuck'

Bardzo malownicza sylwetka tej odmiany zwraca na siebie uwagę w każdej aranżacji. Jest to kultywar nieco podobny do ‘Pendula Bruns’, ale ma tendencję do słabszego wykształcania pionowo rosnącego przewodnika. W efekcie takiej charakterystyki wzrostu drzewo formuje często szerokie korkociągi, przewodnik nierzadko przewisa w jednym sezonie, aby w kolejnym łukowato zacząć rosnąć ku górze. Wszystkie pędy boczne zwisają ładnie ku ziemi, co w połączeniu z fantazyjnie ukształtowaną osią drzewa daje niesamowity efekt optyczny, wyróżniający zdecydowanie tę odmianę. Jakkolwiek jest to roślina unikatowa, jej uprawa nie sprawia problemów nawet osobom mało doświadczonym w dziedzinie ogrodnictwa.

Świerk serbski wymaga miejsc słonecznych, gleb przynajmniej średniej żyzności, umiarkowanie wilgotnych. W pierwszych sezonach można lekko dokarmiać ten świerk poprzez nawożenie, najczęściej ma to jednak charakter interwencyjny. Jest to idealna odmiana do zestawień pokrojowych, jeden egzemplarz potrafi odmienić wręcz oblicze ogrodu! Posadzony wraz z kontrastującymi pod tym względem odmianami, takimi jak świerk ‘Cupressina’, ‘Conica’, ‘Krasickiana’ pozwoli stworzyć ciekawą kompozycję, którą można uzupełnić dodając płożące różnobarwne jałowce i niektóre trawy. Bardzo łatwy w uprawie, nie choruje i co bardzo ważne – nie marznie. Dobrze sadzić go od razu w miejsce docelowe, przesadzanie dużych osobników może kończyć się fiaskiem.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, rabaty, parki, do formowania
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory użytkowe tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy