Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Świerk serbski 'Cinderella'

Picea omorika 'Cinderella'
28,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 10- 20 cm

Picea omorika 'Cinderella'

Świerk ten to karłowa odmiana, wytwarzająca szeroko stożkowate formy pokrojowe. Rośnie wolno, roczne przyrosty wahają się w granicach 5 – 10 cm, a docelowe rozmiary tego świerku to około 1 metra wysokości przy nieznacznie większej szerokości korony u podstawy. Jeśli podczas uprawy nie będziemy korygować kształtu korony, to delikatny stożek zacznie być prędko zauważalny, jeśli z kolej w odpowiednim momencie przytniemy roślinę od góry, to uzyskamy na bardzo długi okres formę kopulastą, choć aby ten pokrój utrzymać, należy takie cięcie powtarzać co jakiś czas.

Świerk ten posiada typową grę barw, która występuje u świerków serbskich, część igieł widoczna jest od strony wierzchniej, część zaś od jaśniejszej strony biało-srebrzystej – daje to ciekawe efekty i na pewno stanowi duże urozmaicenie. W uprawie świerk serbski jest praktycznie bezproblemowy, grozić mu mogą jedynie zastoiska wodne, utrzymujące się w obrębie bryły korzeniowej przez dłuższe okresy. Lepiej w tym przypadku aby roślina miała lekko za sucho niż zbyt wilgotno. Stanowisko słoneczne ważne jest dla wykształcenia równego pokroju, w cieniu świerk ten będzie rzadki, a jego igły mało ciekawe. W ogrodach sprawdzi się wraz z karłowymi iglakami, wrzosami, jałowcami na niewysokich rabatach. Dobrze prezentuje się w pobliżu zbiorników wodnych, a ze względu na wystarczającą odporność może rosnąć także w ogrodach położonych na terenie dużych miast.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, doniczki
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk serbski 'Cinderella'
Twoja ocena