Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Świerk serbski 'Bruns'

Picea omorika 'Bruns'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
32,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Picea omorika 'Bruns'
Oryginalnie wyglądająca odmiana o płaczącym pokroju. Samoistnie wytwarza przewodnik, który ma tendencję do nieprzewidywalnego wyginania się, co sprawia, że pień drzewa nie jest prosty, pionowy, tylko krzywy, nieforemny. Mocno zwisające, skierowane w dół gałęzie podkreślają asymetryczną linią pnia. Rocznie przyrasta o 15-20 cm i po dziesięciu latach osiąga ok. 2 m wysokości utrzymując wąski, zwarty kształt. Igły zielone od góry, niebieskawe od dołu, nastroszone, na niektórych pędach odgięte.
Warte uwagi drzewo o niespotykanym, wyjątkowym pokroju, polecane do ogrodów i parków. Jego nietypowy, bardzo dekoracyjny wygląd zasługuje na podkreślenie, dlatego najlepszym miejscem dla świerka serbskiego 'Bruns' będzie stanowisko dobrze wyeksponowane. Najlepiej rośnie na glebach średnio żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych, ale znosi także słabsze, nieco suchsze podłoża. Wymaga stanowiska słonecznego. Dobrze zimuje.
Odmiana powstała ok. 1855 r. w szkółce Burns Baumschule, mieszczącej się w Bad Zwischenahn (Niemcy).

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C1,5 – okrągły – 1,5l
Waga sadzonki [kg] 1.5000