Świerk pospolity 'Tompa'

Picea abies 'Tompa'
brak

Picea abies  'Tompa'

28,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Pojemnik: C2

Model: wys. 15-30 cm

Picea abies 'Tompa'
Odmiana świerka pospolitego rosnąca w formie regularnego, gęstego, zwartego stożka, przypominająca powszechnie znany świerk biały 'Conica'. Rocznie przyrasta o 3-4 cm, a po dziesięciu latach zwykle osiąga 40 cm wysokości i szerokości. Maksymalnie, po wielu latach, dorasta do 1, 5 m. Igły żywozielone, młode przyrosty nieco jaśniejsze.
'Tompa' to atrakcyjna roślina o regularnym, symetrycznym, stożkowym kształcie, wprowadzająca do ogrodu element uporządkowania i ładu. Nieodzowna w kompozycjach pokrojowych, doskonała do ogrodów skalnych i na rabaty. Pięknie wygląda jako soliter na niewielkiej powierzchni, dobrze prezentuje się posadzona w formie luźnego, niskiego żywopłotu. Może być także uprawiana w pojemnikach. Dobrze rośnie na przeciętnej glebie ogrodowej, chociaż preferuje gleby żyzne i wilgotne. Źle znosi jedynie gleby podmokłe lub suche. Preferuje stanowisko słoneczne.
Odmiana pochodzi od siewki wyselekcjonowanej w 1975 r. przez Miklósa Barabitsa w Sopronie (Węgry). Roślina mateczna dotąd rośnie w tamtejszym Barabits’s Lővér Pinetum. Na rynek pierwszy raz została wprowadzona przez należącą do dr. Barabitsa szkółkę Egzota Nursery.

Więcej informacji
Zastosowanie ogrody skalne
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk pospolity 'Tompa'
Twoja ocena