Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Świerk pospolity 'Krnak'

Picea abies 'Krnak'
28,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 10-35cm

Picea abies 'Krnak'

Ściśle karłowa odmiana świerka, odróżniająca się jednak znacząco od większości podobnych odmian, pochodzących od czarcich mioteł. Jest on nieco bardziej nieprzewidywalny, choć osobniki przekraczające 15 – 20 cm średnicy korony są w już w miarę foremne. Rośnie bardzo wolno, rocznie dosłownie kilka centymetrów i nie tworzy zwartej kuli, a nieco bardziej ‘rozczapirzoną’ koronę, w której fragmenty lekko ażurowe przeplatają się z silnymi zagęszczeniami. Wymagania glebowe takie jak u gatunku, czyli dobrze będzie rósł na nieco żyźniejszych i stale umiarkowanie wilgotnych glebach, które nie przesychają zbytnio. W trakcie przeciągających się upałów należy go obficie podlać od czasu do czasu.

Korona rozwinie się najlepiej na stanowiskach nasłonecznionych, choć lekkie zacienienie nie powinno mu zaszkodzić. Szczepi się go na różnych wysokościach, w związku z czym można dopasować go do wielu aranżacji. Nisko zaszczepiony będzie idealny na obrzeża nasadzeń, gdzie mimo rozmiarów będzie doskonale widoczny. Szczepy wysokie można z powodzeniem umieszczać w głębi nasadzenia i mieć pewność, że nie znikną one optycznie wśród innych roślin. Dobrze będzie wyglądać głównie w towarzystwie iglaków, najlepiej odmian karłowych, na tle kory lub drobnego kamienia. Jest to odmiana o tyle uniwersalna, że ciekawie będzie prezentować się zarówno z odmianami barwnymi, jak i tymi, których główną ozdobą jest nietypowy pokrój.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój okrągławy
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody skalne, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, doniczki
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu wolne
Docelowa rozpiętość od 0,5m do 1m
Docelowa wysokość od 1m do 2m
Pochodzenie brak info
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły