Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Świerk pospolity 'Kamon'

Picea abies 'Kamon'
34,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 15- 35 cm

Picea abies 'Kamon'

‘Kamon’ to czarcia miotła znaleziona na odmianie ‘Virgata’, z tego też względu powinien wykazywać mniej lub bardziej kompaktowy wzrost i ładną, zagęszczoną sylwetkę. Tak się jednak nie dzieje – w młodości oczywiście osobniki są gęste i upakowane, ale po kilku latach, jeśli lepiej się zakorzenią zaczynają przyrastać 15 – 30 cm rocznie i formować wyraźnie pionową sylwetkę. Co ciekawe forma tej odmiany bywa często nieregularna i nieprzewidywalna, choć zazwyczaj wykształca jeden zdecydowany przewodnik to niektóre pędy w koronie również zaczynają się wyginać ku górze, próbując ten przewodnik zastąpić. W efekcie drzewko przy wzroście 2 – 3 metrów wygląda bardzo oryginalnie, korona u podnóża bardzo gęsta, powoli przeistacza się w coraz luźniejsze partie szczytowe.

Na części pędów igły grube, ciemnozielone, na pędach drugiego rzędu najczęściej już igły są krótsze, z sinawym nalotem, wręcz lekko niebieskawe. Jako odmiana świerku pospolitego nadaje się świetnie do całego obszaru Polski, nie marznie nawet w największe mrozy. Trzeba jednak zadbać o umiarkowany poziom wilgotności w obrębie korzeni, świerk ten jest bowiem wrażliwy na suszę i jeśli w przypadku długotrwałych opadów nie zadziałamy zbyt szybko, to może zmarnieć. Odmianę polecamy do małych i średnich ogrodów, nie zajmuje wiele miejsca, a jego wzrost docelowy po wielu latach uprawy wynosi około 4 – 4, 5 metra. Najlepiej sadzić ją pojedynczo, ewentualnie w towarzystwie nisko płożących jałowców, wrzosów czy runianki – aby pokrój był dobrze widoczny.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój stożkowy szerokostożkowaty
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, szpalery, wrzosowiska, rosnące pojedyńczo (soliter)
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu wolne
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 3m do 5m
Barwa liści / igieł szaro-zielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, gęste i wiecznie zielone