Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Świerk pospolity 'Dans Dwarf'

Picea abies 'Dans Dwarf'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys.15-40cm

Picea abies 'Dans Dwarf'

Wyjątkowo mały, gęsty i zbity kultywar świerku pospolitego. Jego przyrost roczny to zaledwie 1 – 3 cm, dzięki czemu wyróżnia się zdecydowanie swoją kompaktową sylwetką. Formuje prawie idealną formę kulistą, której nie ma potrzeby korygowania, a taki kształt utrzymuje się przez cały czas i nie ma tendencji do wypłaszczania się lub wypiętrzania stożka wzrostu. Najpiękniej wygląda wiosną kiedy to mnóstwo świeżych, jasnozielonych przyrostów wybija z pąków, rozkrzewiając się dodatkowo. Jeśli roślina ma dobre warunki, to daje równie ładny drugi przyrost w okolicach lipca.

Docelowo odmiana ta może osiągać do 30 – 40 cm średnicy, przy naprawdę długiej uprawie nieco więcej. W szkółkach dominują osobniki szczepione nisko, ale zdarzają się także szczepione wyżej – te bardziej rzucają się w oczy i mają z reguły więcej zastosowań w ogrodach. Podczas uprawy tej odmiany należy pamiętać o utrzymywaniu stałego poziomu wilgotności podczas okresów suszy, konieczne dla dobrej kondycji rośliny będzie także słoneczne stanowisko.

Świerk ten może rosnąć w towarzystwie wielu odmian, świetnie prezentuje się na większych skalniakach czy rabatach, trzeba jednak uważać, aby nie sadzić go zbyt blisko innych roślin – nadmierny poziom wilgotności w części nadziemnej może przyczynić się do chorób grzybowych – zdarza się to jednak rzadko, przy roślinach sadzonych gęsto w zaułkach, miejscach mało przewiewnych. Pod względem mrozoodporności nadaje się do całej Polski, nie przemarza praktycznie nigdy i nie ma potrzeby osłaniania go na zimę.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, doniczki
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk pospolity 'Dans Dwarf'
Twoja ocena