Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Świerk Meyera

Picea meyeri
brak

Picea meyeri

28,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 10 - 25 cm

Picea meyeri Rehd. & E. H. Wilson
Pochodzący z północno-środkowych Chin gatunek wysokogórski, rosnący naturalnie na wysokościach 1600-2700 m n. p. m. , przede wszystkim na północnych zboczach, na kwaśnych glebach bielicowych, w zimnym klimacie kontynentalnym ze średnią ilością opadów.
Świerk Meyera jest drzewem o szerokostożkowej, regularnej i dobrze zagęszczonej od samej ziemi koronie, dorastającym do 30 m wysokości. Pień niezbyt gruby, przeważnie osiąga 0, 6 m średnicy w pierśnicy, pokryty szarobrązową, nieregularnie łuszczącą się korą. Gałęzie długie, z uniesionymi w górę końcówkami. Igły sinozielone, ostre, kłujące, twarde, o długości 1, 3-3 cm i grubości ok. 2 mm, rosną głównie na górnej części pędów, ale wyginają się także na dolną ich część. Szyszki za młodu zielone, potem brązowożółte, o kształcie wydłużonym, walcowatym, o wymiarach 6-9 × 2, 5-3, 5 cm.
Przystosowany do ubogiej gleby i niskich temperatur gatunek, może być uprawiany nawet na słabszych, mniej zasobnych glebach. Przekorzenione drzewo dobrze znosi okresy suszy, nie toleruje stojącej wody. Dobrze zimuje w całej Polsce. Wymaga słonecznego stanowiska. Jako rzadko spotykany, mało znany gatunek jest polecany przede wszystkim do ogrodów kolekcjonerskich, jednak z powodzeniem może być uprawiany w przeciętnych ogrodach i parkach. Zwarty, regularny pokrój i lekko niebieskawa barwa igieł sprawiają, że świerk Meyera jest dekoracyjnym drzewem. Może rosnąć jako soliter, ale dobrze wygląda także w grupie, zwłaszcza w dużych, naturalistycznych ogrodach.
Ze względu na ograniczanie rodzimych siedlisk i gospodarcze wykorzystywanie drewna w budownictwie, stolarstwie i do produkcji masy drzewnej, naturalna populacja gatunku zmniejsza się. W ciągu ostatnich 100 lat powierzchnia zajmowana przez świerk Mayera zmniejszyła się o ponad 25%. W 2002 r. chiński rząd wprowadził zakaz wyrębu tego gatunku.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk Meyera
Twoja ocena