Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Świerk kłujący 'Waldbrunn'

Picea pungens 'Waldbrunn'
36,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys.15-25cm

Picea pungens 'Waldbrunn'

Niezwykła odmiana świerka kłującego, zupełnie niepodobna do innych odmian, robi naprawdę duże wrażenie! Rośliny wyrosłe z sadzonek cechują się płaskokulistym pokrojem przypominającym gniazdo i niewielkimi wymiarami, ponadto rosną bardzo wolno i po około 10 latach osiągają do 0, 5m wysokości i 0, 8m szerokości. Bardzo odmienne są jednak odmiany szczepione, które tworzą zwykle przewodnik i przybierają stożkowaty pokrój osiągając do 1 m wysokości i 2m szerokości, co jest często cechą bardzo pożądaną i pozwala tworzyć nieco wyższe dywaniki z igieł oraz sprawia, że roślina jest bardziej wyeksponowana i widoczna na tle innych, ciemniejszych drzew. Szczepione odmiany nie tracą oryginalnego poziomego ułożenia gałęzi, są one również bardzo mocno zagęszczone. Igły tej odmiany mają około 2 cm długości i posiadają oryginalny zielonoszaroniebieski odcień. Co ciekawe są one zupełnie niekłujące w przeciwieństwie do tego co sugeruje nazwa gatunkowa, dzięki tej cesze roślina ta jeszcze bardziej przypomina bocianie gniazdo. Młode przyrosty mają z kolei delikatniejszy, pistacjowy kolor przez co tworzą wspaniały kontrast na tle starszych części rośliny. Odmiana ta jest stosunkowo mało wymagająca. Może rosnąć na przeciętnych ogrodowych glebach, najlepiej próchnicznych, suchych lub umiarkowanie wilgotnych o lekko kwaśnym odczynie. Powinien być sadzony na stanowiskach słonecznych gdyż wówczas lepiej się wybarwia. Doskonale nadaje się do sadzenia w pojemnikach, w ogródkach skalnych i alpinariach, a także w ogrodach przydomowych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój poduszkowaty
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, doniczki
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu wolne
Docelowa rozpiętość od 1m do 2m
Docelowa wysokość od 0,5m do 1m
Pochodzenie brak info
Barwa liści / igieł srebrno-zielone
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły