Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Świerk kłujący 'Pendula Poznań'

Picea pungens 'Pendula Poznań'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
38,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Picea pungens 'Pendula Poznań'

Rzadka, ale ciekawa odmiana świerku kłującego, który zdobi ogród głównie swoim nietuzinkowym pokrojem. Jest to odmiana mało znana, o polskim pochodzeniu, zyskująca już większą popularność, ale stale dominująca jednak w ogrodach kolekcjonerów. Rośnie umiarkowanie silnie, roczne przyrosty oscylują w granicach 20 – 30 cm, a główny atut tego świerka to, jak wskazuje nazwa pokrój zwisłopędowy. Przewodnik nie wymaga zasadniczo podpory, a roślina z wyprowadzonym przewodnikiem rośnie już samodzielnie pionowo. Boczne pędy w młodości łukowato przewisają, a wraz z rozbudową pędów bocznych, zaczynają zwisać prawie pionowo wzdłuż pnia.

Co prawda kolor igieł tej odmiany nie jest silnie niebieski, jak w przypadku wielu kultywarów, tylko zielony z sinawym nalotem. Najlepiej nadaje się do kompozycji pokrojowych, rosnąc w miejscach wysuniętych, widocznych. W uprawie bardzo łatwy, nie wymaga specjalnie żyznych gleb, a jako świerk kłujący jest nieporównywalnie bardziej odporny na susze niż większość świerków. Do wykształcenia równomiernej sylwetki wymaga stanowisk słonecznych, w cieniu bywa rachityczny, może też chorować. Dla dobrej i szybkiej aklimatyzacji warto podsypywać go delikatnie nawozem przez pierwsze sezony, później nawożenie będzie konieczne jedynie interwencyjnie. W pełni mrozoodporny, można go uprawiać nawet w najchłodniejszych regionach kraju.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Pochodzenie brak info
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, rabaty, parki, do formowania
Walory użytkowe tlenowe dla środowiska
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy