Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Świerk kaukaski 'Sulphur Flush'

Picea orientalis 'Sulphur Flush'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 20 - 50 cm

Picea orientalis 'Sulphur Flush'

Ładna odmiana świerku kaukaskiego, wyróżniająca się kremowo żółtym przyrostem wiosennym. Jest to odmiana raczej wolno rosnąca, w młodości często nieco pokraczna, jeśli w szkółce nie był wyprowadzany przewodnik – odmiana sama ma z tym problem. Niezależnie od ‘złapania’ dominacji apikalnej świerk ten rośnie nieregularnie przez dosyć długi czas, podobnie jak świerk kaukaski ‘Aurea’, dopiero po odpowiednio pełnej aklimatyzacji zaczyna rosnąć silniej i przybiera w pełni wyprostowaną sylwetkę. Największa jego ozdoba to kremowy, jasnożółty kolor przyrostów wiosennych, które z biegiem sezonu zielenieją. Zanim się to jednak stanie bardzo ładnie kontrastują z ciemną zielenią starszych o rok igieł.

Docelowe rozmiary są trudne do określenia, nie ma jednak logicznych przeszkód przemawiających za tym, iż odmiana ta zachowa się w starszym wieku jak odmiana ‘Aurea’, czyli będzie po prostu w umiarkowanym tempie kontynuować wzrost, osiągając 5 – 8 metrów wysokości. Do dobrego wzrostu wystarczą mu średnio żyzne gleby, byle były nieprzesychające, a najlepiej stale lekko wilgotne. Jest to ponadto gatunek, który jeśli będzie słabo odżywiony, to może podmarzać – tyczy się to jednak młodych sadzonek, starsze świerki raczej nie cierpią nawet podczas mroźnych zim. Dobrzy towarzysze dla tej odmiany to umiarkowanie rosnące odmiany świerka pospolitego (‘Barryi’, ’Remonti’), kłującego (‘Fat Albert’, ‘Jeddeloh’) czy jodły górskiej (‘Glauca Compacta’). Ważne aby nie łączyć podobnie wybarwionych odmian, chyba że znacznie mijają się w trakcie sezonu z ‘pokazywaniem’ swoich zalet. Młode osobniki mogą być przypalane przez ostre wiosenne słońce, z tego względu preferują stanowiska lekko ocienione.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, rabaty, szpalery, wrzosowiska, zieleń publiczna, żywopłoty
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk kaukaski 'Sulphur Flush'
Twoja ocena