Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Świerk kaukaski 'Profesor Langner'

Picea orientalis 'Profesor Langner'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
36,00 zł
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Picea orientalis 'Profesor Langner'

Miniaturowa odmiana świerka kaukaskiego wyselekcjonowana w Niemczech w roku 1976 przez profesora Langnera. Jest to bardzo urokliwa odmiana biorąc pod uwagę jej niewielkie, miłe dla oka rozmiary i delikatną budowę. Odmiana ta rośnie bardzo wolno, maksymalnie są to 2 – 3 cm na rok, co w rezultacie daje około 25 cm wysokości i nieco więcej szerokości w wieku 10 lat. Młode rośliny mają pokrój niemal kulisty, czasem trochę nieregularny, lekko spłaszczony, w starszym wieku zaczynają rosnąć bardziej ku górze i pokrój stopniowo zmienia się na szerkostożkowy z mocno zaokrąglonym czubkiem. Dużo uroku dodają tej odmianie krótkie, delikatnie pochylone pędy, które są niezwykle gęsto pokryte dookoła przez bardzo krótkie, soczyście zielone igły. Cała korona jest zwarta i gęsta, jednak prezentuje się nadzwyczaj delikatnie.

Świerk kaukaski ‘Profesor Langner’ jest dostępny tylko jako roślina szczepiona, miejsce szczepienia może znajdować się zarówno nisko nad ziemią jak i na niedużych wysokościach. Oba typy bardzo pięknie prezentują się w ogródkach skalnych, ich wielkość jest jak gdyby dostosowana wprost do tego rodzaju ogrodów. Rośliny towarzyszące powinny być raczej niskie, tak aby ich nie zagłuszały (np. wrzosy, płożące rozchodniki, rojniki). Na rabatach zdecydowanie najkorzystniej sadzić je z przodu przed innymi roślinami lub na obrzeżach. Jeśli nie posiadamy ogrodu nie stanowi to żadnej przeszkody, gdyż odmiana ta przez całe lata może być hodowana w pojemniku. Roślina ta nie ma zbyt wygórowanych wymagań, preferuje gleby umiarkowanie wilgotne, lekko kwaśne i przepuszczalne, stanowisko z kolei słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000
Pokrój kulisty
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody skalne, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, doniczki
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostu wolne
Docelowa rozpiętość do 0,5m
Docelowa wysokość od 0,2m do 0,5m
Pochodzenie brak info
Barwa liści / igieł jasnozielone
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły