Świerk kaukaski 'Nutans'

Picea orientalis 'Nutans'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Picea orientalis 'Nutans'

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30 kg (15 do 30 roślin)
Każda następna paczka w zamówieniu kosztuje tylko 10,00 zł

Picea orientalis 'Nutans'
Stara odmiana świerka kaukaskiego o średnim tempie wzrostu i bardzo oryginalnym pokroju. W ciągu 10 lat dorasta do 2-2, 5 m wysokości. Jest wzniesionym, prostym drzewem, często wytwarza kilka przewodników. Konary wyrastają z pnia nieregularnie i mają różną długość, natomiast wyrastające z nich odgałęzienia zwisają, co nadaje roślinie płaczący pokrój. Atrakcyjności dodają mu także liczne, zwisające szyszki. Igły krótkie, ciemnozielone.
Niebanalny, nieregularny kształt świerka kaukaskiego 'Nutans' sprawia, że odmiana szczególnie dobrze wygląda jako samotnik, zwłaszcza w ogrodach o symetrycznym, uporządkowanym układzie, do których wprowadza element kontrastu i nieuporządkowania. Ze względu na dość wąski pokrój i tolerowanie półcienia, nadaje się także do wąskich, częściowo zacienionych ogrodów. Preferuje gleby lekko kwaśne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Jest w pełni mrozoodporna.
Odmiana 'Nutans' została znaleziona przez W. F. Niemetza Temersvara na początku XX w. na terenie ówczesnych Austro-Węgier.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk kaukaski 'Nutans'
Twoja ocena