Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Świerk kaukaski 'Gracilis'

Picea orientalis 'Gracilis'
35,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 15 - 30 cm

Picea orientalis 'Gracilis'

Jest to już bardzo stara odmiana, pierwsze wzmianki w literaturze na jej temat pochodzą z 1903 roku, w dalszym ciągu jest to jednak roślina bardzo popularna, przede wszystkim ze względu na swój przepiękny pokrój. Jest to odmiana karłowa, rośnie wolno, do 10 cm rocznie, co w perspektywie 10 lat daje drzewka wysokości do 1m, jednak docelowo może osiągać nawet 5 m wysokości, co nie jest już takim specjalnie słabym wynikiem. ‘Gracilis’ charakteryzuje się ładnym, regularnym, szeroko stożkowym pokrojem, który jest od samego początku bardzo zwarty i gęsty. Igły tej odmiany są niezwykle krótkie, krótsze niż u gatunku, maksymalnie sięgają 1 cm długości, są ciemnozielone i szczelnie okrywają pędy dookoła. Wiosenne przyrosty mają dużo jaśniejszy, jaskrawo zielony kolor, który przepięknie kontrastuje z ciemnozielonym tłem.

Ozdobą są również wytwarzane przez ten świerk po kilku latach długie, wrzecionowate szyszki. ‘Gracilis’ nadaje się do różnego rodzaju aranżacji ogrodowych, ciekawie prezentuje się w towarzystwie płożących krzewinek, irg czy jałowców, które mogą stworzyć wokół niego kolorowy dywan. Polecany jest również jako dodatek do ogródków skalnych, na tło dla niższych iglaków, ponadto często jest wykorzystywany w ogrodach orientalnych oraz niedużych ogródkach przydomowych. Jest to roślina o niewielkich wymaganiach, najlepiej czuje się na glebach żyznych, dobrze zdrenowanych, umiarkowanie wilgotnych, o lekko kwaśnym Ph. Źle znosi gleby o zbyt wysokim, zasadowym pH, szczególnie wapienne, ponadto nie lubi zimnych wiatrów, powinien zatem rosnąć na stanowiskach słonecznych i osłoniętych, mimo iż zaliczany jest u nas do roślin całkowicie mrozoodpornych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój stożkowy
Tempo wzrostu wolne
Zapotrzebowanie na wodę średnie
Docelowa rozpiętość od 0,5m do 1 m
Docelowa wysokość od 1m do 2m
Barwa liści / igieł zielone
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień, pełny cień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, żyzna
Stanowisko półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, ogrody orientalne, ogrody miejskie, pojemniki, szpalery, wrzosowiska, zieleń publiczna, parki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Walory ozdobne zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne kwiaty, ozdobne pędy, ozdobne szyszki, gęste i wiecznie zielone