Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Świerk kaukaski 'Barnes'

Picea orientalis 'Barnes'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3

Model: Wys. 15-25 cm

Picea orientalis 'Barnes'

Coraz częściej spotykana odmiana świerku kaukaskiego, charakteryzująca się bardzo zwartym, kulistym pokrojem. Rośnie bardzo wolno, rocznie 4 – 6 cm, co przyczynia się w bardzo dużym stopniu do silnego zagęszczenia korony. Posiada pędy i igły typowe dla gatunku – ciemnozielone, krótkie igły o zaokrąglonym wierzchołku, może nie leżą płasko na pędach jak jest to najczęściej u gatunku, ale lekko odchylają się od powierzchni pędu. Formuje już młodym wieku bardzo foremną, kulistą sylwetkę, która w starszym wieku, tak jak jest to u wielu odmian świerku kaukaskiego i serbskiego, wykształca ledwo zarysowany przewodnik.

Gdyby takiej rośliny nie korygować poprzez delikatne przycinanie, to wykształci ona szeroko stożkowaty pokrój w starszym wieku. Rośnie bezproblemowo, sprawdzi się także na słabych glebach, choć rośliny niedożywione mogą być wrażliwe na głębokie mrozy – warto więc sadzonkę podsypywać, przynajmniej raz w sezonie, nawozem do iglaków. Lubi miejsca zaciszne, pod ścianą tarasu lub budynków małej architektury – będzie tam zawsze trochę osłonięty przed mroźnymi wiatrami. W cieplejszych regionach radzi sobie bez okrycia, na północy oraz wschodzie kraju warto roślinę okryć, choć w dużej mierze będzie to efekt dużej przezorności. W ogrodach wygląda najlepiej w otoczeniu karłowych i półkarłowych szczepów iglastych, takich jak sosny górskie oraz świerki pochodzące od czarcich mioteł, także jałowce, cisy oraz wrzosy.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Zastosowanie ogrody skalne, pojemniki, rabaty, wrzosowiska, doniczki
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk kaukaski 'Barnes'
Twoja ocena