Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Świerk chiński odm. rombołuskowa

Picea asperata var. notabilis
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Picea asperata var. notabilis

32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Picea asperata var. notabilis Rehder & E. H. Wilson
Odmiana botaniczna świerka chińskiego, występująca naturalnie jedynie w górach w zachodniej części chińskiej prowincji Syczuan. Od gatunku odróżnia je tylko to, że łuski jej szyszek są ostro zakończone.
Powoli rosnące drzewo, w Polsce po 40 latach dorastające do 10-12 m, chociaż w naturze można spotkać nawet okazy 40-metrowe. Pokrój stożkowy, regularny, gałęzie lekko wzniesione. Igły grube, o długości 1-2 cm, niebieskozielone, nastroszone, kłujące.
Na naturalnych stanowiskach jest pod ochroną od 1998 r. , pomimo to liczebność populacji świerka chińskiego odm. rombosłuskowej nadal spada. Rzadko jest także uprawiany. Z tych powodów polecany jest przede wszystkim kolekcjonerom i hobbystom, jako egzotyczna ciekawostka. Z łatwością może być jednak uprawiany w całej Polsce, dobrze zimuje, ma nieduże wymagania glebowe, może rosnąć nawet na ubogich glebach, lepiej od innych świerków znosi suszę. Z powodzeniem może zatem być także polecany do parków i większych ogrodów.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody orientalne, ogrody miejskie, szpalery, zieleń publiczna, aleje, parki, rosnące pojedyńczo (soliter)
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Świerk chiński odm. rombołuskowa
Twoja ocena