Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Surmia wielkokwiatowa 'Pulverulenta'

Catalpa speciosa 'Pulverulenta'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C1,5

Model: Wys. 50-90 cm

Catalpa speciosa 'Pulverulenta'

Jest to piękna odmiana surmii o bardzo dekoracyjnych liściach. Które mają 15-20 centymetrów długości i tyle samo szerokości. Liście są ułożone bardzo gęsto i są pokryte biało-kremowymi plamkami. Liście są pokroju sercowatego, od spodu pokryte włoskami. Są miłe w dotyku. W naszym klimacie drzewko to dorasta do 4-5 metrów. Pokrój tej rośliny jest krzaczasty, kulisty. Posiada największe kwiaty z wszystkich surmii, dochodzące do 7 centymetrów. Pojawiają się w czerwcu-lipcu. Również posiada strąki z nasionami, dochodzące do 45 centymetrów długości! Jest odporniejsza niż surmia bigowana, ale również cierpi od przymrozków jesiennych. Lubi gleby żyzne, głębokie. Miejsca osłonięte od wiatru, słoneczne, półcieniste. Bardzo egzotycznie wygląda w ogrodach.

Zastosowanie: Do ogrodów przydomowych jako ciekawostka, przyciągająca oko niejednego gościa. Wygląda egzotycznie. Ozdobne są kwiaty, liście i owocostany.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Surmia wielkokwiatowa 'Pulverulenta'
Twoja ocena