Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Suchodrzew pospolity

Lonicera xylosteum
14,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C3 – okrągły – 3l

Model: Wys.60 -80 cm

Lonicera xylosteum

Jest to dość pospolicie występujący w naszym kraju krzew, który rośnie naturalnie w całej Europie, a także w Azji i Ameryce Południowej. Jednakże jest również często uprawiany jako krzew ozdobny. Jest dość wysoki, może osiągać nawet do 2 m wysokości, jednakże przeważnie wymaga wówczas podpory. Pędy zwykle są wyprostowane, ale dość delikatne i wiotkie. Nadaje się przede wszystkim na szpalery, łatwo można go formować.

Liście są jajowate, zaokrąglone, jasnozielone. Kwiaty pojawiające się w maju i czerwcu nie wyróżniają się specjalnie wyglądem, są niewielkie, białe, dwuwargowe, jednakże są bardzo miododajne co może mieć znaczenie dla pszczelarzy. Jest niewymagający w uprawie, dobrze rośnie zarówno w słońcu jak i półcieniu, na obrzeżach lasów i w zaroślach. Wystarczy mu zwykła, przeciętna gleba ogrodowa. Zimą zewnętrzna część rośliny może przemarzać, jednak suchodrzew szybko się regeneruje.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C3 – okrągły – 3l
Waga sadzonki 3.0000
Pochodzenie brak info