Sezon rozpoczęty! Rośliny wysyłamy w 3 dni robocze :)

Strzałka wodna

Sagittaria sagittifolia
PojemnikC2 – 2l
ATLAS ROŚLIN to nasz katalog, w którym można znaleźć zdjęcia i opisy wielu gatunków i odmian, także egzotycznych.  Rośliny znajdujące się w atlasie roślin NIE SĄ DOSTĘPNE w sprzedaży.

Dostawa w ciągu roboczych

Uwaga: Termin uzalezniony jest od pogody (deszcz, śnieg lub przymrozki) i może ulec wydłużeniu. Wiecej...

Wysyłka od poniedziałku do czwartku, aby rośliny nie utknęły w weekend na sortowni.
Chcesz otrzymać przesyłkę w innym terminie? Podaj go w komentarzu do zamówienia.

Koszt dostawy już od 19,50 zł

1 paczka do 15kg: 19,50 zł, każda następna: 10,00 zł

W jednej paczce pakujemy od 7 do 15 roślin w standardowych pojemnikach lub ok 20 roślin z odkrytym korzeniem.

Pewne i sprawdzone opakowanie roślin

60-dni na zwrot

Przyjmujemy zamówienia telefoniczne

Od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8:00 do 16:00. +48 502 502 103

Sagittaria sagittifolia


Jest to roślina wodna z rodziny żabieńcowatych szeroko rozpowszechniona na całym świecie, a szczególnie w Azji i Europie, w tym także w Polsce, zwłaszcza na niżu. Można ją spotkać najczęściej w strefie przybrzeżnej wód stojących lub wolno płynących m. in. , w jeziorach, stawach, na brzegach strumieni. Łatwo się aklimatyzuje w oczkach wodnych, a przy tym pozyskać ją nie jest trudno – można ją znaleźć praktycznie w każdym sklepie z roślinnością wodną. Strzałka wodna jest rośliną niezwykle ciekawą i atrakcyjną, zwłaszcza dlatego, że cechuje się heterofilią, co znaczy, że wykształca kilka różnych rodzajów liści, w tym przypadku mamy do czynienia z wąskimi, długimi liśćmi podwodnymi o charakterze taśmowatym, pływającymi liśćmi nawodnymi o owalnym kształcie, które przypominają liście grążela żółtego, oraz wyrastającymi ponad wodę liśćmi nadwodnymi o strzałkowatym kształcie, które nie tylko decydują o nazwie rośliny, ale są też jej największym walorem ozdobnym. Wszystkie liście są zielone, grube, lśniące i skórzaste.

Strzałka wodna zimuje w postaci bulw na dnie zbiornika, pozostała część rośliny, w tym też rozłogi, zamiera, dlatego też liście pojawiają się dopiero późną wiosną, pod koniec maja. Zaraz potem, w czerwcu roślina wykształca łodygi z kwiatami o białych płatkach z fioletową nasadą oraz z ciemnymi pręcikami. Kwiaty rozłożone są na łodydze piętrowo po trzy w okółku, w dolnych partiach łodygi znajdują się kwiaty żeńskie, u góry zaś męskie. Bardzo efektowne są również owocostany składające się z przylegających ściśle do siebie owocków, zebranych w duże, kolczaste kule o średnicy nawet do 2 cm. Strzałka wodna nie należy do roślin wymagających. Preferuje podłoża żyzne i słoneczne stanowiska, a przy tym jest całkowicie mrozoodporna. Rozmnaża się ją poprzez rozsadzenie powstałych na końcach rozłogów bulwek zaopatrzonych w pączki. Takie bulwki najlepiej umieścić na głębokości do 25 cm, wówczas liście wyrastają nawet do 0, 5 m nad wodę. Możliwe jest również rozmnażanie przez nasiona, jednakże wówczas trzeba znacznie dłużej czekać na efekty.


Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko - Dział ozdobny
PojemnikC2 – 2l
Waga sadzonki [kg]1.800000
Wymagania słonecznedo półcienia, na słońce
Szczepienienieszczepione
Styl ogroduogrody podmiejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody japońskie, ogrody chińskie, ogrody angielskie
PH glebylekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Tempo wzrostunormalne
Sposób rozmnażaniasadzonki ukorzeniane
Zapotrzebowanie na wodęśrednie
Barwa liści / igiełzielone
Odporność na mrozybardzo dobra do -32°C
Wymagania słonecznepełne słońce, półcień
Walory użytkowedla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , horiterapeutyczne
Miejsce sadzeniabalkony, patio i tarasy, rabaty, tereny podmokłe
Copyright © 2005 – 2024 drzewa.com.pl - Szkółki Konieczko