Realizujemy zamówienia planowo

Kup teraz. Paczki wysyłamy do 48h od poniedziałku do środy aby dotarły do Ciebie przed weekendem. Obsługujemy zamówienia online, telefoniczne i w naszej szkółce.

Głogownik Dawida (Stranwesia Dawida)

Stranvaesia davidiana
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
W produkcji

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Paczki wysyłamy od poniedziałku do środy

Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Stranvaesia davidiana

Opis: Ciekawy egzotyczny krzew, pochodzący z Chin i Wietnamu. Ma parasolowatą koronę i rozgałęzia się prawie przy samej ziemi. Dorasta do 2 – 3 m wysokości (w naturze więcej). Jest dekoracyjny przez cały rok, ze względu na zimozielone liście. Liście są długie, odwrotnie lancetowate, do 12 cm długości i 2 – 3 cm szerokości. Są ciemnozielone, skórzaste. Starsze przebarwiają się na intensywnie czerwono. Kwietnie w lipcu i sierpniu. Kwiaty są białe, skupione w wiechy do 7 cm duże. Owocuje we wrześniu i październiku. Owocem są pestkowce, trochę przypominające jarzębinę. Kora jest podobna do kory czereśni.

Uprawa i zastosowanie: Głogowniki są wrażliwe na mrozy w młodości (ok. – 13 °C), ale z czasem się hartują aż do – 23°C. W młodości wymagają okrycia. Lubi gleby lekkie, przepuszczalne, próchniczne. Udaje się w miejscach słonecznych. Roślina niezwykle dekoracyjna ze względu na parasolowatą koronę i zimozielone liście. Kwiaty i owoce także posiadają walory estetyczne. Krzew polecany jest jako pojedyncze drzewo ozdobne, może także rosnąć przy południowej ścianie.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki [kg] 2.0000