Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Tawuła karbowana

Spiraea crenata L.
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Spiraea crenata L.


Gatunek tej tawuły występuje głównie w centralnej oraz południowej części Europy, szczególnie na Bałkanach. Jest to roślina krzewiasta, osiągająca około 1 metra wysokości, wykształcająca szereg pędów wzniesionych, które stopniowo pod swoim ciężarem przewieszają się w kierunku ziemi. Bardzo ładnie wygląda wiosną, kiedy to jej pędy pokrywają się gęsto bardzo drobnymi, białymi kwiatami. Krzew wygląda wtedy tak, jakby był wręcz przyginany do ziemi pod ciężarem obficie występujących kwiatów, oblepiających wszystkie pędy tawuły. Do dobrego wzrostu wymaga gleb przynajmniej średnio żyznych, umiarkowanie wilgotnych.

Jest to co prawda roślina odporna na okresowe susze, ale nie znaczy to, że można w ogóle jej nie podlewać, szczególnie w trakcie długotrwałych upałów. Komponuje się świetnie z innymi tawułami, krzewuszkami oraz żylistkami, szczególnie tymi o słabszym wzroście, w klombach luźniejszych – zbyt bujnie rosnące krzewy w bliskim towarzystwie mogą tę tawułę zagłuszyć. Jej mrozoodporność pozwala na sadzenie w całej Polsce, na południu oraz zachodzie bez przeszkód można uprawiać ja także w pojemnikach. Jako gatunek należący do grupy roślin bezobsługowych możemy śmiało polecić tę tawułę do zastosowania w zieleni miejskiej.


Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tawuła karbowana
Twoja ocena