Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna wydmowa

Pinus contorta
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
15,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pinus contorta

Sosna o zmiennym pokroju od krzewiastego do wysmukłego, prostego drzewa (20-35 m). Ma korę cienką 5 mm i gładką lub grubszą 2, 5 cm, łuskowatą – w zależności od podgatunku. W naturze rośnie od poziomu morza aż do 3450 m n. p. m. Pochodzi z zachodniej części Ameryki Północnej. Ma krótkie igły 3-6 cm, skupione po 2 w pęczku. Barwa igieł zależy od pochodzenia: podgatunki południowe mają srebrzystą, ciemnozieloną zaś północne jasnozieloną lub żółtozieloną. Szyszki są niewielkie 3 – 6 cm długości, o kształcie podłużnym, pokryte cienkimi, kruchymi kolcami. W Polsce najczęściej występują sosny wydmowe pochodzące z gór Ameryki.

Uprawa i zastosowanie: Roślina pionierska, o małych wymaganiach glebowych, potrafi rosnąć na piaskach, glinach i podłożu granitowym. Wytrzymuje nawet ciężkie mrozy. Roślina rzadko spotykana w Polsce. Polecana przede wszystkim miłośnikom iglaków. Ciekawostki: Indianie używali pni sosny wydmowej jako rusztowania do namiotów „tipi”.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna wydmowa
Twoja ocena