Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna wydmowa 'Spanish Dwarf'

Pinus contorta 'Spanish Dwarf'
36,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3, C2

Model: Wys. 10-35 cm

Pinus contorta 'Spanish Dwarf'

Kompaktowa odmiana sosny wydmowej, przy czym nie jest to odmiana karłowa, ale półkarłowa, dorastająca do 1, 5 – 2 metrów wysokości po wielu latach uprawy. Młode sadzonki wyglądają bardzo kształtnie, są zbite i zwarte, a ich przyrosty krótkie i raczej krępe – dzięki temu pokrój utrzymuje się przez wiele lat. W starszym wieku pokrój nieco się rozluźnia, choć trwa to naprawdę długo, często około dwóch dekad. Odmiana ta ma bardzo niskie wymagania i spokojnie można sadzić ją na niskiej jakości glebie, suchej i nieprzyjaznej. W skrajnych warunkach glebowych można tej roślinie podać niewielką ilość nawozu wiosną przez kilka pierwszych sezonów po posadzeniu, dla lepszego startu i aklimatyzacji, choć rzadko kiedy jest to konieczne. Na ładny pokrój z pewnością bardzo korzystnie wpływa duża ilość słońca, w miejscach zacienionych odmiana ta może być słabo rozgałęziona i czuć się gorzej.

W ogrodzie sprawdzi się w większych klombach, gdzie współtworzyć może średnie piętra roślinności. W ogrodach mniejszych może rosnąć pojedynczo, otoczona jedynie niskimi krzewinkami oraz bylinami – takie nasadzenie będzie ładniejsze z każdym rokiem uprawy. Pod względem uprawy nadaje się do całej Polski, chociaż młode osobniki warto osłaniać w razie silnych mrozów, podczas splotu niekorzystnych warunków pogodowych sosna ta może odnieść lekkie obrażenia, choć silne zabezpieczanie jej na całą zimę nie jest konieczne.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna wydmowa 'Spanish Dwarf'
Twoja ocena