Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna wejmutka 'Macopin'

Pinus strobus 'Macopin'
36,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 15-50 cm

Pinus strobus 'Macopin'

Świetna odmiana dla osób lubiących ten gatunek sosny. W przeciwieństwie bowiem do znakomitej większości odmian, które zazwyczaj tworzą zwarte i zbite formy karłowe, ta rozrasta się silniej, jednocześnie nie będąc docelowo dużym drzewem, z którym mogą kiedyś być problemy, szczególnie w mniejszych ogrodach. Roczne przyrosty około 10 cm, pędy cienkie, smukłe, typowe dla wejmutki, pokryte gęsto miękkimi jasnozielonymi igłami. W młodości tworzy sylwetkę kulistą by już po kilku latach wzrostu w gruncie w miejscu docelowym tworzyć nieco nieregularną, ciekawą sylwetkę.

Po 10 – 15 latach taka sosna może mieć około 1, 5 metra wysokości i 2 metry średnicy korony, z wyraźnie zaznaczonymi poziomami ugałęzienia. Dla dobrego wzrostu nie wymaga wiele, przeciętna gleba oraz stanowisko w pełnym słońcu to 100% jej oczekiwań. W zamian odwdzięczy się ciekawą, nietuzinkową sylwetką oraz ładnym kolorem igieł. Młode osobniki można lekko strzyc, w celu spowolnienia ich wzrostu – robi się to w drugiej połowie wiosny, po ukształtowaniu przyrostów. W ogrodzie lubi być eksponowana, mając dostatecznie dużo wolnego miejsca naokoło. Z tego względu nadaje się do luźnych kompozycji lub sadzenia jako swobodnie rosnący okaz. Młode osobniki być może nie robią piorunującego wrażenia, ale z każdym sezonem sylwetka tej sosny przekona do siebie każdego!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna wejmutka 'Macopin'
Twoja ocena