Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna wejmutka 'Green Twist'

Pinus strobus 'Green Twist'
brak

Pinus strobus 'Green Twist'

36,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3

Model: Wys. 25-45 cm

Pinus strobus 'Green Twist'
Znana także pod nazwą 'Green Curls' odmiana, znaleziona przez Randy`ego Dykstrę jako czarcia miotła na sośnie wejmutce 'Torulosa' rosnącej w Arboretum Bickelhaup Iowa w USA, w handlu obecna od 1995. Przyjmuje kształt spłaszczonej kuli, rośnie powoli, po dziesięciu latach osiąga 0, 5-0, 8 m średnicy. Pokrój zwarty, mocno zagęszczony. Igły długości ok. 5 cm, niebieskozielone z jasnym paskiem od dołu, cienkie, delikatne, skręcone.
Powyginane niesfornie igły sprawiają, że 'Green Twist' nabiera swobodnego, luźnego wyglądu. Zwraca na siebie uwagę. Polecana na rabaty, do ogrodów skalnych i wrzosowych. Dobrze wygląda zarówno jako krzew, jak i zaszczepiona na pniu. Preferuje gleby lekkie, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne, lekko kwaśne. Dobrze znosi suszę. Mrozoodporność w warunkach Polski dobra (USDA 5b). Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ale znosi też lekki półcień.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna wejmutka 'Green Twist'
Twoja ocena