Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna wejmutka 'Golden Candles'

Pinus strobus 'Golden Candles'
brak

Pinus strobus 'Golden Candles'

36,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3

Model: Wys. 15-30 cm

Pinus strobus 'Golden Candles'
Odmiana uzyskana w latach 80. XX w. przez dr. Sidneya Waxmana na Uniwersytecie Connecticut. Rośnie w formie szerokiego, zwartego stożka, po dziesięciu latach dorasta do 3-3, 5 m wysokości. Główną atrakcją 'Golden Candles' są długie, zabarwione na złoto świece (czyli młode przyrosty, z nierozwiniętymi jeszcze igłami), które wiosną wyrastają z pąków i przez kilka tygodni przyciągają uwagę. Rozwijające się igły początkowo są żółte, potem, zwłaszcza w zacienionych miejscach, zielenieją, ale pozostają lekko zażółcone. Igły są długie, cienkie i bardzo delikatne.
'Golden Candles' wymaga stanowiska słonecznego, jednak ostre, południowe słońce może przypalać młode, jasne igły, dlatego najlepiej sadzić ją w miejscu częściowo zacienionym. Nie ma dużych wymagań glebowych, dobrze rośnie na prawie każdej, byle przepuszczalnej glebie. Bardzo dobrze zimuje. Polecana przede wszystkim jako samotnik do ogrodów, parków i zieleni miejskiej, ale dobrze komponuje się także w grupach z odmianami o igłach zielonych lub srebrnych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna wejmutka 'Golden Candles'
Twoja ocena