Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna wejmutka 'Bergman's Mini'

Pinus strobus 'Bergman's Mini'
36,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3, C2

Model: Wys. 15-35 cm

Pinus strobus 'Bergman's Mini'

Odmiana sosny wejmutki, charakteryzująca się bardzo delikatnymi, przyjemnymi w dotyku igłami o kolorze sinozielonym. Jest to odmiana kulista, o karłowym charakterze wzrostu, osiąga bowiem maksymalnie nieco ponad 1 metra średnicy i formuje na ogół kuliste korony. Rocznie przyrasta o około 5 – 10 cm, najczęściej jednak przyrosty są silniejsze przez 2 – 3 sezony u osobników posadzonych do gruntu, później tempo wzrostu maleje, a korona staje się coraz gęstsza i bardziej regularna. Jeśli obawiamy się, że tempo jej wzrostu jest zbyt duże możemy w połowie wiosny przyciąć w połowie świeże przyrosty, co spowoduje dodatkowe zagęszczenie w roku kolejnym.

Ta niewielka odmiana sprawdzi się w ogrodach mniejszych, praktycznie każdy znajdzie wymaganą ilość miejsca do uprawy tej sosny. Wymaga ona miejsc słonecznych i umiarkowanie wilgotnych, bez zastoisk wody – tego nie lubi większość sosen. Młode egzemplarze można delikatnie nawozić, ale osobniki zaaklimatyzowane po kilku sezonach już tego nie potrzebują, nawozić wtedy można jedynie interwencyjnie. Kultywar ten dobrze prezentuje się na tle kory w zestawieniach z odmianami kosodrzewiny, jodeł oraz świerków. Sprawdza się w kompozycjach bezobsługowych, wymagających jedynie sporadycznej opieki w trakcie sezonu – jest to wyście polecane przy zagospodarowaniu miejsc przed wejściami do budynków, firm itp. W pełni mrozoodporna, okrywać należy tylko młode rośliny i to w najchłodniejszych regionach kraju.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna wejmutka 'Bergman's Mini'
Twoja ocena