Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna Thunberga 'Sayonara'

Pinus thunbergii 'Sayonara'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 20-40 cm

Pinus thunbergii 'Sayonara'

Efektowny wygląd tej sosny wiąże się z jej krótkimi, krępymi przyrostami oraz metamorfozą, jaką cechuje się w trakcie wzrostu. W młodości wyróżnia się ładnym i zwartym pokrojem, praktycznie kulistym, który w miarę wzrostu staje się lekko spłaszczony, kopulasty. Starsze już osobniki zazwyczaj mają dwukrotnie większą szerokość niż wysokość, tworząc bardzo malownicze formy. Pięknie taka sosna wygląda sadzona w pobliżu uskoków terenu lub na wszelkiego rodzaju pochyłościach, tak aby eksponować ją dodatkowo. Świetnie wygląda w oszczędnych, nieco luźnych kompozycjach, które pozwalają na rozwinięcie przez rośliny pełni swoich możliwości pokrojowych.

Do dobrego wzrostu wymaga jedynie przeciętnej gleby oraz słonecznego stanowiska, w przypadku skrajnie niekorzystnych gleb można młodą sosnę lekko nawozić, aby szybciej zaaklimatyzowała się i podjęła zdecydowany wzrost. Tempo wzrostu jest karłowe lub półkarłowe, w granicach 5 – 10 cm, w młodości może rosnąć nieco szybciej. Zasadniczo odmiana ta nie sprawia problemów, nie choruje i nie podmarza, spokojnie można sadzić ją w miejscach reprezentacyjnych i liczyć na długofalową i bezproblemową uprawę. Duże i rozrośnięte egzemplarze mają jeszcze tę zaletę, że ich pokrój idealnie nadaje się do podformowania w stylu roślin bonsai, jeśli jest to wykonane starannie – efekt bywa niesamowity!

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna Thunberga 'Sayonara'
Twoja ocena