Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna Thunberga 'Banshosho'

Pinus thunbergii 'Banshosho'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys.20-30cm

Pinus thunbergii 'Banshosho'

Ciekawa odmiana należąca do rzadko spotykanego w Polsce gatunku – sosny Thunberga. ‘Banshosho’ to odmiana charakteryzująca się półkarłowymi rozmiarami, najczęściej osiąga w ogrodzie około 1 metra wysokości, ale osobniki bardzo stare po wielu latach uprawy mogą dochodzić do 1, 5 – 2 metrów wysokości. Sosna ta w trakcie swojego życia przechodzi istny cykl metamorfoz –w młodości wykształca pokrój luźny, czasem nawet pokrój stożkowaty, wyprostowany, by po kilku – kilkunastu latach utworzyć zwartą, owalną koronę, która jest z reguły silnie zagęszczona. Może wtedy osiągać około 1, 5 metra szerokości korony przy wysokości oscylującej w okolicach 1 metra. Od tego momentu, w miarę dalszego wzrostu, który jest już najczęściej bardzo wolny, czasem wręcz symboliczny sosna ta zaczyna rozluźniać swój pokrój i zaczyna tworzyć równie ciekawe formy pokrojowe.

Jest to łatwa w uprawie roślina, nadaje się nawet na niegościnne, suche i mało urodzajne gleby. Jedyne czego wymaga do bujnego wzrostu to stanowisko słoneczne oraz podsypania przynajmniej raz na rok w okresie wiosennym kompleksowym nawozem. Ze względu na ograniczone rozmiary nadaje się do ogrodów mniejszych, choć i w większych ogrodach oraz parkach odnajdzie się bardzo dobrze. Ważne aby eksponować tę odmianę możliwie silnie, a jeśli będzie rosła w towarzystwie innych iglaków, stworzyć jej niewielki bufor aby mogła być lepiej doświetlona. Młode sadzonki mogą lekko podmarzać w najchłodniejszych regionach kraju, należy je w takich miejscach okrywać lub sadzić w miejscach osłoniętych od wiatru.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna Thunberga 'Banshosho'
Twoja ocena