Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna pospolita 'Westonbirt'

Pinus sylvestris 'Westonbirt'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 20-40 cm

Pinus sylvestris 'Westonbirt'

Bardzo silnie krzewiąca się odmiana sosny pospolitej, podobna nieco do odmiany ‘Watereri’, ale w młodości od razu zagęszcza się silnie, w krótszym czasie dając ładny optyczny efekt. Sosna ta rośnie w średnim tempie, roczne przyrosty wahają się w granicach 5-10 cm, krzewi się mocno już u podstawy korony i nie ma tendencji do przedwczesnego ogołacania się. W uprawie bardzo łatwa, polecamy ją do obsadzania budynków biurowych, terenów firm itp. , ale pod warunkiem, że nie mieszczą się na terenie ruchliwych miast – sosny słabo znoszą zanieczyszczenie wody i powietrza.

W ogrodach sprawdzi się jako element większych klombów, gdzie będzie stanowić tło dla sadzonych u jej podnóża miniatur – odmian świerków czy jodeł, które można ładnie zestawić kolorystycznie. W pierwszych dwóch – trzech sezonach po posadzeniu dobrze jest ją lekko nawozić, później to raczej niewskazane, ponieważ może rosnąć zbyt silnie, co zniekształci pokrój na niekorzyść. ‘Westonbirt’ jest także bardzo dobrą odmianą do formowania w typie bonsai, przy czy może rosnąć w gruncie, ale równie dobrze w większych pojemnikach. Pięknie uformowane osobniki tej odmiany robią wrażenie na każdym, nawet na osobach, które na co dzień przechodzą koło roślin obojętnie. Idealna roślina nie tylko dla kolekcjonerów, ale także właścicieli normalnych, zadbanych przydomowych ogrodów.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna pospolita 'Westonbirt'
Twoja ocena