Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna pospolita 'Janka'

Pinus silvestris 'Janka'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 15-45, Forma pienna 50-70 cm

Pinus silvestris 'Janka'

‘Janka’ to mutacja pąkowa, tzw. czarcia miotła na sośnie pospolitej, która trafiła do naszej szkółki i ze względu na bardzo ciekawe cechy została zakwalifikowana do produkcji. Charakteryzuje się stożkowatą koroną, raczej regularną, krótkimi przyrostami i sinozielonym kolorem igieł – kolor ten utrzymuje się przez cały sezon. Co ciekawe odmiana ta nie wykształca nieregularnej struktury pędów, jak większość odmian tego pochodzenia, a raczej jeden wyraźny przewodnik, od którego pędy odchodzą w wyraźnych okółkach. Roczne tempo wzrostu do około 8-12 cm, rozmiary docelowe około 1 metra wysokości przy tej samej średnicy korony u podstawy. Forma szeroko stożkowata, podobna nieco do odmiany ‘Rypin’.

Sosna ta jest łatwa w uprawie, nie ma wymagań co do gleby – może rosnąć nawet na słabych glebach piaszczystych. Stanowisko słoneczne – im więcej słońca tym lepiej roślina się zagęści, jeśli więc będzie rosnąć w klombie, to najlepiej od strony południowej. Po okresie aklimatyzacji nie wymaga nawożenia ani żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, ale w pierwszych 2 – 3 latach po posadzeniu warto ją delikatnie nawozić. Ze względu na ciekawy pokrój, różniący się dosyć od powszechnie sadzonych odmian iglastych dobrze jest sadzić ją w miejscach wyeksponowanych, w towarzystwie iglaków lub w kompozycjach mieszanych. Starsze osobniki w sposób wprost idealny nadają się do formowania w typie bonsai, mogą bowiem z powodzeniem być uprawiane również w większych pojemnikach.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna pospolita 'Janka'
Twoja ocena