Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Sosna pospolita 'Jakutsk'

Pinus sylvestris 'Jakutsk'
35,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: wys. 20-30 cm

Pinus sylvestris 'Jakutsk'
Niezwykle interesująca i warta uwagi odmiana, znaleziona na Syberii, sprowadzona do Niemiec i wprowadzona na rynek przez Jorga Kohouta. Rośnie powoli, przyrastając rocznie o kilka-kilkanaście centymetrów, by po 10 latach osiągnąć 1-1, 2 m wysokości. Na zasobnych, żyznych glebach może rosnąć nieco mocniej. Rośnie w formie stożka, często nieregularnego, o wykrzywionym pniu i gałęziach. Igły o długości ok. 3, 5 cm, sztywne, w ciągu sezonu wegetacyjnego jasnozielone. Zimą, w miarę obniżania się temperatury, igły stają się coraz bardziej żółte, a w wyjątkowo mroźne zimy stają się wręcz pomarańczowe. Wiosną, po rozpoczęciu wegetacji, barwa igieł znów staje się jasnozielona.
Sosna zwyczajna 'Jakutsk' to bardzo dekoracyjna roślina, przede wszystkim z powodu niezwykłej barwy zimowych igieł, ale także ze względu na niesymetryczny, czasem dziwaczny kształt. Posadzona w centralnej lub wyeksponowanej części ogrodu cały rok będzie zwracać na siebie uwagę i nadawać przestrzeni niebanalny wygląd, natomiast zimą będzie dosłownie błyszczeć. Dodatkowo jest bardzo niewymagająca i łatwa w utrzymaniu, z powodzeniem rośnie nawet na słabszych, byle przepuszczalnych glebach, dobrze znosi okresy suszy, doskonale zimuje (USDA 3). Wymaga jedynie słonecznego stanowiska.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój rozłożysty
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Barwa liści / igieł zielone
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, szpalery, wrzosowiska, żywopłoty, parki, doniczki
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , na żywopłoty wysokie, rośliny energetyczne, gleby suche zadrzewienie
Walory ozdobne zimozielone, barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy