Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna pospolita 'Jakutsk'

Pinus sylvestris 'Jakutsk'
brak

Pinus sylvestris 'Jakutsk'

32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: wys. 20-30 cm

Pinus sylvestris 'Jakutsk'
Niezwykle interesująca i warta uwagi odmiana, znaleziona na Syberii, sprowadzona do Niemiec i wprowadzona na rynek przez Jorga Kohouta. Rośnie powoli, przyrastając rocznie o kilka-kilkanaście centymetrów, by po 10 latach osiągnąć 1-1, 2 m wysokości. Na zasobnych, żyznych glebach może rosnąć nieco mocniej. Rośnie w formie stożka, często nieregularnego, o wykrzywionym pniu i gałęziach. Igły o długości ok. 3, 5 cm, sztywne, w ciągu sezonu wegetacyjnego jasnozielone. Zimą, w miarę obniżania się temperatury, igły stają się coraz bardziej żółte, a w wyjątkowo mroźne zimy stają się wręcz pomarańczowe. Wiosną, po rozpoczęciu wegetacji, barwa igieł znów staje się jasnozielona.
Sosna zwyczajna 'Jakutsk' to bardzo dekoracyjna roślina, przede wszystkim z powodu niezwykłej barwy zimowych igieł, ale także ze względu na niesymetryczny, czasem dziwaczny kształt. Posadzona w centralnej lub wyeksponowanej części ogrodu cały rok będzie zwracać na siebie uwagę i nadawać przestrzeni niebanalny wygląd, natomiast zimą będzie dosłownie błyszczeć. Dodatkowo jest bardzo niewymagająca i łatwa w utrzymaniu, z powodzeniem rośnie nawet na słabszych, byle przepuszczalnych glebach, dobrze znosi okresy suszy, doskonale zimuje (USDA 3). Wymaga jedynie słonecznego stanowiska.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna pospolita 'Jakutsk'
Twoja ocena