Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna pospolita 'Chantry Blue'

Pinus sylvestris 'Chantry Blue'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 15-60 cm

Pinus sylvestris 'Chantry Blue'

Jedna z najlepiej wybarwionych odmian sosny pospolitej! ‘Chantry Blue’ wprost zachwyca swoim niebieskim odcieniem długich igieł, który jest tym intensywniejszy im więcej słońca zapewnimy tej roślinie. Jest to odmiana karłowa, ale o dość zadowalającym tempie wzrostu, nawet do 10 cm rocznie. Egzemplarze 10 letnie zwykle mierzą około 1 – 1, 5 m średnicy, przy czym starsze okazy mogą się lekko wypiętrzać ku górze, tracąc swój pierwotnie kulisty pokrój. Można temu zapobiec korygując pokrój rośliny poprzez odpowiednie przycinanie świeżych przyrostów. Korona tej odmiany jest bardzo zwarta i gęsta, u młodych roślin także regularna.

W handlu spotyka się odmiany szczepione na różnych wysokościach, zazwyczaj jednak wysokość takiego szczepienia zawiera się w przedziale od 20 do 60 cm. W takiej formie roślina ta nadaje się praktycznie do wszystkich ogrodów, zarówno dużych i małych, można z jej wykorzystaniem tworzyć ciekawe zestawienia kolorystyczne najlepiej z małej grupy roślin o podobnych lub trochę większych rozmiarach docelowych. Stanowi ona również doskonałe urozmaicenie ogrodów japońskich i ogródków skalnych, gdzie nie może zostać nie zauważona. Sprawdzi się również w uprawie pojemnikowej na balkonach i tarasach. Kolejną zaletą jaka przemawia za posadzeniem tej oryginalnej i barwnej odmiany w ogródku jest łatwa uprawa. Wystarczą jej umiarkowanie żyzne gleby ogrodowe, jakie można spotkać w większości ogródków przydomowych, ponadto dobrze żeby taka gleba była świeża i lekka oraz umiarkowanie wilgotna. Jak wyżej wspomniano najlepsze będą stanowiska słoneczne ze względu na wybarwienie igieł.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna pospolita 'Chantry Blue'
Twoja ocena