Realizujemy zamówienia bezpiecznie i planowo

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane w ciągu do 48h (kompletacja i nadanie). Obsługujemy tylko i wyłącznie zamówienia złożone online lub telefonicznie.

Sosna pospolita 'Chantry Blue'

Pinus sylvestris 'Chantry Blue'
32,00 zł
W magazynie

Dostawa:
Wysyłka: do 48h (kompletacja i nadanie)
Dostawy do Polski: 2-3 dni robocze

Koszt wysyłki:

  • paczka do 15kg: 19,50 zł
  • każda następna: 10,00 zł
  • odbiór osobisty: 0,00 zł

W paczce może zmieścić się od 7 do 15 roślin w zależności od wielkości ich doniczek.

Pojemnik: C2 – okrągły – 2l

Model: Wys. 15-60 cm

Pinus sylvestris 'Chantry Blue'

Jedna z najlepiej wybarwionych odmian sosny pospolitej! ‘Chantry Blue’ wprost zachwyca swoim niebieskim odcieniem długich igieł, który jest tym intensywniejszy im więcej słońca zapewnimy tej roślinie. Jest to odmiana karłowa, ale o dość zadowalającym tempie wzrostu, nawet do 10 cm rocznie. Egzemplarze 10 letnie zwykle mierzą około 1 – 1, 5 m średnicy, przy czym starsze okazy mogą się lekko wypiętrzać ku górze, tracąc swój pierwotnie kulisty pokrój. Można temu zapobiec korygując pokrój rośliny poprzez odpowiednie przycinanie świeżych przyrostów. Korona tej odmiany jest bardzo zwarta i gęsta, u młodych roślin także regularna.

W handlu spotyka się odmiany szczepione na różnych wysokościach, zazwyczaj jednak wysokość takiego szczepienia zawiera się w przedziale od 20 do 60 cm. W takiej formie roślina ta nadaje się praktycznie do wszystkich ogrodów, zarówno dużych i małych, można z jej wykorzystaniem tworzyć ciekawe zestawienia kolorystyczne najlepiej z małej grupy roślin o podobnych lub trochę większych rozmiarach docelowych. Stanowi ona również doskonałe urozmaicenie ogrodów japońskich i ogródków skalnych, gdzie nie może zostać nie zauważona. Sprawdzi się również w uprawie pojemnikowej na balkonach i tarasach. Kolejną zaletą jaka przemawia za posadzeniem tej oryginalnej i barwnej odmiany w ogródku jest łatwa uprawa. Wystarczą jej umiarkowanie żyzne gleby ogrodowe, jakie można spotkać w większości ogródków przydomowych, ponadto dobrze żeby taka gleba była świeża i lekka oraz umiarkowanie wilgotna. Jak wyżej wspomniano najlepsze będą stanowiska słoneczne ze względu na wybarwienie igieł.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Pojemnik C2 – okrągły – 2l
Waga sadzonki 2.0000
Pokrój rozłożysty
Tempo wzrostu szybkie
Zapotrzebowanie na wodę niskie
Barwa liści / igieł szaro-niebieskie
Odporność na mrozy bardzo dobra
Wymagania słoneczne pełne słońce, półcień
PH gleby kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2
Rodzaj gleby piaszczysta, gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna
Stanowisko cieniste, półcieniste, słoneczne
Zastosowanie ogrody przydomowe, ogrody skalne, szpalery, wrzosowiska, żywopłoty, parki, doniczki
Walory użytkowe dla ptaków i zwierząt , tlenowe dla środowiska , na żywopłoty wysokie, rośliny energetyczne, gleby suche zadrzewienie
Walory ozdobne zimozielone, barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy