Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna (Pinus x murraybanksiana)

Pinus x murraybanksiana
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Pinus x murraybanksiana (Righter & Stockw.)

 

32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pinus x murraybanksiana (Righter & Stockw. )
Szybko rosnące drzewo, osiągające zwykle do 25 m wysokości, czasem wyższe, o nieregularnej koronie. Konary sztywne, skierowane w górę. Igły ciemnozielone, sztywne, o długości 3-5 cm. Szyszki proste, symetryczne, po dojrzeniu szeroko się otwierają, po wysypaniu nasion długo pozostają na drzewie.
Gatunek charakteryzuje się bardzo dobrą mrozoodpornością, znosi temperatury dochodzące do -40 st. C. Mało wymagający w stosunku do gleby. Z powodzeniem może być sadzony w Polsce w parkach i dużych ogrodach przydomowych. Najlepiej prezentuje się jako samotnik posadzony na dużej, wolnej przestrzeni.

Pinus x murraybanksiana jest gatunkiem mieszańcowym, powstałym ze skrzyżowania Pinus banksiana i Pinus contorta, dokonanego w Eddy Arboretum w Placerville w Kalifornii w latach 40. XX w. , aczkolwiek w kanadyjskich Górach Skalistych spotyka się także naturalnych mieszańców tych gatunków rodzicielskich, noszących nazwę Pinus contorta var. latifolia.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna (Pinus x murraybanksiana)
Twoja ocena