Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna (Pinus hwangshanensis)

Pinus hwangshanensis
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Pinus hwangshanensis (W.Y.Hsia)

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pinus hwangshanensis (W. Y. Hsia)
Endemiczny gatunek sosny, występujący naturalnie jedynie w południowo-wschodnich Chinach. W naturze osiąga 15-25 m wysokości, jej pień jest prosty, a konary rozchodzą się poziomo i mocno się rozgałęziają, tworząc gęstą, zwartą koronę o kształcie cylindrycznym. Kora szara lub purpurowoszara, podłużnie popękana, łuszcząca się. Igły wyrastające po 2 z krótkopędu, ciemnozielone, wąskie, sztywne, proste lub minimalne skręcone, o długości 5-8 cm, utrzymujące się na drzewie przez 3-4 lata. Szyszki żółtobrązowe, owalne, o długości 4-6 cm, dojrzewające i otwierające się późną zimą, a następnie pozostające długo na drzewie.
Pinus hwangshanensis występuje na wysokościach 500-2500 m n. p. m. stanowiąc charakterystyczny widok w chińskich górach, często była przedstawiana na tradycyjnych chińskich malowidłach. Bardzo rzadka, niemal niespotykana poza Chinami. Jej mrozoodporność określono na wystarczającą dla 7 strefy USDA.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna (Pinus hwangshanensis)
Twoja ocena