Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna meksykańska

Pinus ayacahuite
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Pinus ayacahuite (Ehrenb. ex Schltdl.)

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pinus ayacahuite Ehrenb. ex Schltdl.
Rosnące naturalnie w Meksyku, a także w Gwatemali, Salwadorze i Hondurasie drzewo, dorastające do 45 m wysokości i 200 cm średnicy pnia. Posiada prosty pień i stożkową, za młodu gęstą i regularną, z wiekiem coraz luźniejszą i bardziej asymetryczną koronę. Kora szarobrązowa, popękana poprzecznie i wzdłużnie, podzielona na małe, prostokątne elementy. Gałęzie rozrastają się poziomo, a ich wierzchołki lekko się unoszą. Dolne, najstarsze gałęzie mogą zwisać. Igły wyrastające po pięć z krótkopędu, długie i cienkie (10-15 cm x 0, 7-1 mm), proste lub lekko skręcone, elastyczne, jasnozielone. Szyszki zwisające, długie, nawet do 40 cm długości, cylindryczne, lekko zakrzywione, młode dość wąskie, ale po otwarciu ich szerokość może sięgać 15 cm. Niedojrzałe szyszki mają kolor zielony, dojrzewając stają się żółtobrązowe.
Drewno sosny meksykańskiej jest kremowobiałe, miękkie, słabo żywiczne, jest wykorzystywane w budownictwie, stolarstwie oraz do produkcji mebli, skrzyń i palet. Gatunek jest jednym z najważniejszych źródeł drewna w Meksyku.
Naturalnie występuje w górach, na wysokościach 1900-3200 m n. p. m. , na gliniastych, suchych glebach, w klimacie chłodnym i wilgotnym, np. nadbrzeżnym. Odporność na mróz jest średnia, dobrze znosi temperatury do -17, 7 st. C (USDA 7), zatem nie jest w pełni przystosowana do polskich warunków klimatycznych.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna meksykańska
Twoja ocena