Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna koreańska

Pinus koraiensis
Obecnie brak rośliny w sprzedaży

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pinus koraiensis

Drzewo pochodzące z Japonii, Korei i Mandżurii. Porasta zbocza górskie i doliny od 600 do 1600 m n. p. m. Ma stożkową koronę, z luźnymi, długimi konarami. Po 10 latach osiąga 1, 5 – 2 m wzrostu. W Polsce dorasta do 15 m wysokości, zaś w naturze nawet do 50 m w wieku 400 lat! Kora jest ciemnoszara i gruba, podobna do kory limby. Igły są sztywne, tępo zakończone długości 6-12 cm. W krótkopędzie („pęczku”) sosna koreańska ma zawsze 5 igieł. Ciekawe, że ma najgrubsze igły z wszystkich sosen 5-igielnych: 1, 2 mm grube. Szyszki są duże i bardzo ciężkie, długości 9-15 cm i szerokości 5-8 cm. Łuski są grube, wygięte na końcach.

Uprawa i zastosowanie: Gatunek rzadko hodowany w Polsce, jednak cenny. Jest wytrzymały na silne mrozy (-50 stopni C) oraz odporny na rdzę. Rośnie wolno, w młodości toleruje zacienienie, więc można go posadzić pod okapem drzew. Jednak woli miejsca słoneczne. Lubi gleby przeciętnie żyzne, lekko wilgotne. Nie toleruje suszy. Polecany zarówno do ogrodów przydomowych jaki i parków.

Ciekawostki: Jest rośliną jadalną. Ma orzeszki 12-15 mm długie. Orzeszki zawierają kwas pinolenowy, który powoduje uczucie sytości, dlatego mają zastosowanie jako lek odchudzający.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna koreańska
Twoja ocena