Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna hakowata 'Nana'

Pinus uncinata 'Nana'
38,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 15-35 cm

Pinus uncinata 'Nana'

synonim nazwy botanicznej Pinus mugo subsp. uncinata (Ramond) 'Nana'

Sosna hakowata jest często niewyróżniana jako podgatunek sosny górskiej, przez co w niektórych szkółkach pod nazwą sosny górskiej ‘Nana’ można spotkać właśnie odmianę sosny hakowatej. Jest to o tyle mylące, że typowa sosna górska także posiada wyodrębnioną odmianę ‘Nana’, a odmiany te nie są tożsame. Sosna hakowata ‘Nana’ posiada żywo zielone igły, a jej sylwetka jest dosyć zbita, tworzy prawie regularną kulę. W szkółkach szczepi się tę odmianę na różnych wysokościach, co pozwala na zwiększenie pola manewru w zastosowaniach tej rośliny. Może ona stanowić typowy element sadzony dla uporządkowania przestrzeni, swoistego taktowania, wzdłuż prostego lub lekko łukowatego chodnika czy innej ścieżki.

Może również stanowić typową część klombu lub rabaty, gdzie będzie rosła w towarzystwie wielu innych odmian iglastych czy ozdobnych bylin. Jest to sosna niewymagająca, urośnie dobrze praktycznie na każdej glebie, byle nie była ona zbyt wilgotna, a raczej podmokła. Do dobrego wzrostu i zdrowotności wymaga stanowisk słonecznych, ewentualnie lekko zacienionych. Jako, że jest w pełni mrozoodporna, może być sadzona również w pojemnikach i uprawiana na tarasach czy większych balkonach – sprawdzi się tam jako ozdoba z kilku powodów – jej wygląd i forma wzrostu przez cały rok są nienaganne, nie trzeba specjalnie na nią uważać ani zabezpieczać na zimę, wytrzyma każde praktycznie mrozy.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna hakowata 'Nana'
Twoja ocena