Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Varella'

Pinus mugo 'Varella'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C3, C2

Model: Wys.15-35cm,

Pinus mugo 'Varella'

Świetna odmiana, stosunkowo nowa, wprowadzona do handlu dopiero w 1997 roku! Wyróżnia się idealnie kulistą formą oraz długimi igłami, które całkowicie zakrywają końcówki pędów oraz pąki. Ciemna zieleń igieł jest bardzo miła dla oka, w dodatku struktura korony sprawia, że sosna ta wygląda jakby była stale strzyżona w celu osiągnięcia formy kulistej. Powierzchnia korony nie jest jednak płaska, długie igły dodają jej dużo uroku, obrazowo mówiąc ta odmiana wygląda jak puchata zielona kula położona w ogrodzie. Jako jedna z niewielu odmian daje drugi przyrost, wtedy w koronie pojawiają się szczoteczkowa te skupienia nieco jaśniejszych igieł.

Jest to sosna często szczepiona na różnych wysokościach, kule osadzone bezpośrednio na ziemi lub na wyższym pieńku to nie wszystko, od jakiegoś czasu odmiana ta jest szczepiona na starszych, rozgałęzionych podkładkach w kilku miejscach, tworząc bezobsługowe rośliny w typie bonsai. Jest to również bardzo ciekawe i nowoczesne zastosowanie tej sosny, umożliwiające uzyskanie wspaniałego efektu przy znikomej pielęgnacji. Do dobrego wzrostu wymaga gleb jedynie przeciętnych, na słabych również urośnie dobrze, ale tam może mieć słabiej wybarwione igły – będzie tam wymagała odrobiny nawożenia co roku. Oczywiście jest w pełni mrozoodporna, a jej uprawa w ładnych pojemnikach to jedno z głównych zastosowań – pięknie prezentuje się przed budynkami, na tarasach czy balkonach. W ogrodzie świetnie sprawi się na luźnych rabatach, na tle kory, także w połączeniu z innymi karłowymi oraz półkarłowymi iglakami. Nadaje się świetnie do kompozycji bezobsługowych.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Varella'
Twoja ocena