Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Laurin'

Pinus mugo 'Laurin'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 20-40 cm

Pinus mugo 'Laurin'

Sosna górska ‘Laurin’Bardzo stara odmiana kosodrzewiny, znana już od 1928 roku, jednak pierwsze wzmianki w literaturze na jej temat pochodzą dopiero z 1984 roku. Jest to odmiana karłowa, aczkolwiek jak na kosodrzewinę osiąga stosunkowo duże rozmiary, ale to dopiero po kilkunastu latach. Tempo wzrostu jest jednak dość szybkie jak na odmianę karłową, zazwyczaj bywa to od 10 do 12 cm na rok.
Pokrój tej odmiany jest bardzo zwarty, igły gęsto ułożone, cała roślina wygląda bardzo obficie. Przez długi okres posiada ona formę niemal idealnie kulistą, ostatecznie jednak przybierać postać spłaszczonej kuli lub bardzo szerokiego stożka. Igły są krótkie i sztywne, ciemnozielone i ułożone promieniście dookoła pędów. Odmianę tę polecamy szczególnie do małych ogrodów jako ciekawy dodatek na obwódki dookoła wyższych roślin, do urozmaicenia rabat przydomowych lub ogródków skalnych, ciekawie wygląda pośród niskich kamieni tworząc wówczas prawdziwie górski klimat.
Jak na kosodrzewinę przystało jest to odmiana całkowicie mrozoodporna, wytrzymała i bardzo tolerancyjna pod względem warunków uprawy. Jest w stanie rosnąć praktycznie w każdej glebie, dobrze znosi suszę i silne wiatry choć zdecydowanie preferuje stanowiska dobrze nasłonecznione. Co istotne, przez cały rok jest ona tak samo ozdobna.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Laurin'
Twoja ocena