Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Kórnik'

Pinus mugo 'Kórnik'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 20-35 cm

Pinus mugo 'Kórnik'

‘Kórnik’ to czarcia miotła polskiego pochodzenia, charakteryzująca się bardzo zbitą budową, krótkimi przyrostami oraz krótkimi igłami, rozmieszczonymi gęsto na pędach. Pod względem wyglądu dorosłej rośliny można porównać ją do sosny górskiej ‘Mini Mops’, bardzo podobna jest faktura powierzchni korony, jest ona zwarta i dobrze upakowana. ‘Kórnik’ jednak rośnie wolniej, posiada wyraźnie krótsze igły na pędach i docelowo osiąga mniejsze rozmiary, maksymalnie będzie to 50 – 80 cm średnicy, ewentualnie niewiele więcej po wielu latach hodowli.

Można spotkać tę odmianę w szkółkach w dwóch formach, szczepionej nisko przy ziemi – wykształca wtedy formy kuliste, leżące niejako na powierzchni gruntu, oraz formy szczepione na wyższych podkładkach – te osobniki będą tworzyć typową formę kuli na pniu. Pokrój kulisty tej odmiany jest bardzo wyraźny i w żadnym wypadku nie ma potrzeby dodatkowego formowania jej czy korygowania wzrostu.

W uprawie bardzo niewymagająca, może rosnąć nawet na słabych glebach i zasadniczo nie wymaga nawożenia, choć delikatne dawki nawozów, szczególnie z dodatkiem magnezu pozwolą na wykształcenie lepszego koloru igieł, który powinien być u tej odmiany ciemnozielony. W ogrodach może tworzyć niewielkie kompozycje w pobliżu domu, tarasu, schodów tarasowych itp. , gdzie dostępna ilość miejsca jest niewielka, a potrzebny efekt trwały i jednocześnie ciekawy. Dobrze czuje się w otoczeniu głównie iglaków, zarówno odmian szczepionych, karłowych, jak i odpowiednio dobranych czystych gatunków.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Kórnik'
Twoja ocena