Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Kissen'

Pinus mugo 'Kissen'
38,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2

Model: Wys. 20-35 cm lub Forma Pienna 40-70 cm

Pinus mugo 'Kissen'

Bardzo ładna odmiana sosny górskiej, która pod względem swojego pokroju przypominać może jodłę koreańską ‘Pancake’. Jest to odmiana karłowa, jej roczne przyrosty wynoszą zaledwie kilka centymetrów, ale dzięki temu formuje zwartą i miłą dla oka strukturę. W młodości wykształca formy lekko kuliste, z czasem jednak w miarę wzrostu ‘rozlewa’ się bardziej na boki, osiągając 30 – 40 cm wysokości przy średnicy korony nawet dwukrotnie większej. Posiada bardzo ciekawe, krótkie igły koloru ciemnozielonego – dzięki temu obserwując jej koronę widzimy niejako jeżyka tworzonego przez pędy, nie zlewają się one optycznie za sprawą długich igieł, co występuje u większości odmian.

W szkółkach najczęściej spotykamy osobniki szczepione nisko, co pozwala zachować typową formę tej odmiany. Pod względem uprawy bardzo niewymagająca, urośnie dobrze jak to sosna, nawet na słabszych glebach o niewysokim poziomie wilgoci. Wymaga jednak stanowiska słonecznego – wtedy najlepiej wykształci oczekiwany pokrój. Może rosnąć w towarzystwie innych odmian kosodrzewin, świerków czy jodeł, szczególnie ładne kompozycje tworzy z innymi odmianami karłowymi – przy odrobinie fantazji możemy zaaranżować piękną kompozycję na naprawdę niewielkiej powierzchni. Dobrze prezentuje się na tle kory, w połączeniu z wrzosami oraz karłowymi azaliami japońskmi. Odmiana w pełni mrozoodporna, nadaje się zdecydowanie do uprawy w całym kraju, spokojnie może zimować nawet w pojemnikach na tarasie czy balkonie.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Forma szczepiona szczepione na pniu
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Kissen'
Twoja ocena