Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Golden Glow'

Pinus mugo 'Golden Glow'
brak

Pinus mugo  'Golden Glow'

32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 25-70cm

Pinus mugo 'Golden Glow'
Odmiana obecna na rynku od 2006 r. za sprawą brytyjskiej szkółki Kenwith Nursery. Bardzo atrakcyjna przede wszystkim zimą dzięki przebarwiającym się na jasnozłoto igłom. Wiosną igły - o długości 6 cm, proste, ułożone promieniście - wracają do wyjściowego, jasnozielonego koloru, który utrzymuje się do pierwszych przymrozków. Pędy sztywne, skierowane w górę. Młode rośliny mają pokrój kulisty lub płaskokulisty, starsze rosną krzaczasto. Po 10 latach osiąga średnio 1 m wysokości i 0, 7 m szerokości. Rocznie 'Golden Glow' przyrasta o ok. 10 cm, chociaż mogą się zdarzać i przyrosty 20-centymetrowe; z wiekiem tempo wzrostu zmniejsza się, a przyrosty stają się krótsze.
Bardzo dekoracyjna odmiana, stanowiąca barwny element zimowego ogrodu, polecana do ogrodów skalnych i jako samotnik. Charakteryzuje się bardzo niskimi wymaganiami, dobrze rośnie nawet na glebach suchych i piaszczystych. Preferuje lekko kwaśny odczyn podłoża. Wymaga stanowiska słonecznego, bardzo dobrze znosi polskie zimy.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Golden Glow'
Twoja ocena