Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska (błotna) 'Kostelnicek'

Pinus mugo 'Kostelnicek'
32,00 zł

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 15-40 cm Forma Pienna 50 - 110 cm

Pinus mugo 'Kostelnicek'

Piękna, mocno karłowata odmiana sosny górskiej, która formuje praktycznie idealne, kuliste formy. Jest to jedna z wolniej rosnących odmian, jednocześnie jedna z ciekawszych – głównie dlatego, że cechy wielu innych odmian zostały u niej zamplifikowane. Roczne przyrosty osiągają do 2 – 3 cm, choć młode szczepy, pod wpływem rozpędzonej podkładki oraz po przesadzeniu z donicy do grunty mogą rosnąć przez kilka sezonów niewiele szybciej. W szkółkach szczepi się tę odmianę na różnych wysokościach, najczęściej spotykane są szczepy niskie, rosnące bezpośrednio od ziemi oraz nieco wyższe, tworzące kule na krótkim, około 30 – 40 centymetrowym pniu. Formy dopełnia przyjemny dla oka, ciemnozielony kolor igieł.

Jako, że przyrosty są krótkie, a rozkrzewienia dość gęste, to korona jest bardzo równa i wygląda jakby była wręcz formowana od wielu lat. Tak naprawdę jednak nie jest to konieczne, z reguły nie ma potrzeby nawet wykonywać cięcia korygującego. Jako, że jest to sosna o niskich wymaganiach, może być z powodzeniem uprawiana w przydomowych ogrodach, na przeciętnych glebach, przez osoby z niewielkim stażem ogrodniczym. Wymaga stanowisk słonecznych lub jedynie częściowo ocienionych, gdzie nie tworzą się jednocześnie żadne zastoiska wodne – sosny (a przynajmniej większość sosen) bardzo źle to znoszą. Jest to odmiana o szerokim zastosowaniu – rabaty, mini-klomby, kompozycje na ograniczonych przestrzeniach, a także uprawa w ozdobnych pojemnikach. Jak na sosnę górską przystało, jest w pełni mrozoodporna i nawet małych sadzonek nie trzeba okrywać na zimę.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska (błotna) 'Kostelnicek'
Twoja ocena