Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna górska 'Albospicata Domschke'

Pinus mugo 'Albospicata Domschke'
brak

Pinus mugo 'Albospicata Domschke'

36,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2, C3

Model: Wys. 10-20cm

Pinus mugo 'Albospicata Domschke'
Niezwykle atrakcyjna odmiana kosodrzewiny o wyróżniających się, seledynowych młodych przyrostach, odcinających się do ciemnozielonej barwy starszych igieł. Latem młode igły stają się jasnozielone, później ciemnieją. 'Albospicata Domschke' jest gęstym, wyprostowanym krzewem, dorastającym po 10 latach do 1- 1, 2 m wysokości i 0, 7-0, 8 szerokości. Igły zebrane po dwie, 2-4 cm, grube, sztywne. Szyszki brązowe, dojrzewające w ciągu trzech lat, pojawiają się dopiero na starszych krzewach.
Odmiana najbardziej dekoracyjna wiosną, doskonale komponuje się z innymi krzewami iglastymi, polecana do większych ogrodów skalnych, alpinariów, ogrodów przydomowych, sprawdza się także w zieleni publicznej. Niewymagająca w stosunku do podłoża, może rosnąć nawet na słabszej glebie, byle niezbyt mokrej i przepuszczalnej. Toleruje suszę, odporna na mrozy. Wymaga stanowiska słonecznego.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna górska 'Albospicata Domschke'
Twoja ocena