Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna giętka

Pinus flexilis
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Pinus flexilis

Koszt wysyłki: 19,50 zł za paczkę do 30kg
Każda następna paczka zamówienia: 10 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pinus flexilis E. James
Pochodzący z Ameryki Północnej gatunek, występujący w dwóch, nieznacznie różniących się od siebie odmianach botanicznych: licznie reprezentowanej Pinus flexilis var. flexilis oraz znacznie rzadszej, rosnącej jedynie w wysokich górach północnego Meksyku i na południowym zachodzie USA Pinus flexilis var. reflexa.
Jest to drzewo dorastające zwykle do 12-15 m wysokości, ale czasem spotyka się egzemplarze osiągające nawet 25 m. Wytwarza stożkową, zaokrągloną koronę, o luźnym pokroju, konary wyrastają z pnia pod kątem, skierowane są w górę. Sosna giętka jest sosną pięcioigielną, tzn. igły wyrastają po 5 z krótkopędu. Igły niezbyt długie, wąskie (3-7 cm x 1-1, 5 mm), elastyczne i miękkie, o barwie ciemnozielonej, opadają z drzewa po 5-6 latach. Szyszki dojrzewające w ciągu dwóch lat, żółtobrązowe, o długości 7-15 cm.
Gatunek bardzo wytrzymały na niskie temperatury, przypisany do 3. strefy mrozoodporności USDA, co oznacza, że znosi temperatury do -40 st. C. Najlepiej rośnie w pełnym słońcu, preferuje gleby umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne. Charakteryzuje się dość wysoką tolerancją na zasolenie gleby. W Polsce prawie nie spotykana poza kolekcjami, a z powodzeniem mogłaby rosnąć w parkach, większych ogrodach, a także w zieleni miejskiej i osiedlowej.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna giętka
Twoja ocena