Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna drobnokwiatowa 'Tanima-no-yuki'

Pinus parviflora 'Tanima-no-yuki'
Obecnie brak rośliny w sprzedaży
brak

Pinus parviflora  'Tanima-no-yuki'

32,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pinus parviflora 'Tanima-no-yuki'
Bardzo atrakcyjna, karłowa odmiana, o rocznych przyrostach rzędu 5-7 cm, przyjmująca po 10 latach kształt szerokiego, nieregularnego stożka o wysokości ok. 60 cm i podobnej szerokości. Igły cienkie, sztywne, skręcone, niebieskozielone, z widocznymi białymi przebarwieniami. Szczególnie efektownie wygląda wiosną, gdy na młodych, zabarwionych na różowo przyrostach, pojawiają się kremowobiałe, jasne igły, co w połączeniu z zielenią starszych igieł daje bardzo ciekawy efekt trójbarwności.
Odmiana polecana do ogrodów skalnych i japońskich, a także na wrzosowiska. Bardzo ładnie wygląda jako samotnik, nadaje się także na rabaty, gdzie wśród innych iglaków będzie się wyróżniać grą barw. Nie ma dużych wymagań glebowych ani klimatycznych, może rosnąć nawet na słabszej, suchej glebie. Dobrze znosi polskie zimy. Do ładnego wybarwienia potrzebuje miejsca dobrze nasłonecznionego, jednak ostre słońce może przypalać przebarwione na jasno igły. Dlatego najlepiej jest ją sadzić w lekkim półcieniu lub na wschodniej wystawie.
'Tanima-no-yuki' to stara japońska odmiana, sprowadzona z Japonii na rynek amerykański przez szkółkę Kristick Nursery (Pennsylvania, USA) ok. 1990 r. Nazwa w języku japońskim oznacza "śnieg w dolinie" i odnosi się do przede wszystkim do wiosennego wybarwienia rośliny, kiedy kremowobiałe młode igły odróżniają się od starszych, zielonych części krzewu, niczym pozostałe na trawie po wiosennych roztopach resztki śniegu.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna drobnokwiatowa 'Tanima-no-yuki'
Twoja ocena