Przedsprzedaż Wiosenna

Kup teraz, a Twoje zamówienie zostanie wysłane po 15 marca 2020 roku (przybliżony termin wysyłki uzależniony od pogody). Sprawdź szacunkowe koszty wysyłki przy kasie.

Sosna drobnokwiatowa 'Green Monkey'

Pinus Parviflora 'Green Monkey'
brak

Pinus Parviflora  'Green Monkey'

36,00 zł

Koszt wysyłki: 
paczka do 30kg: 19,50 zł
każda następna: 10,00 zł

Paczka zawiera od 15 do 30 roślin w zależności od wielkości pojemników

Pojemnik: C2; C3

Model: Wys. 20-45 cm

Pinus parviflora 'Green Monkey'
Odmiana o średnio mocnym wzroście, o rocznym przyroście dochodzącym nawet do 30 cm. Pokrój wzniesiony, drzewiasty, często z więcej niż jednym przewodnikiem, dość luźny, otwarty, z szeroko rozpostartymi konarami. Igły o długości 4-6 cm, skręcone, z zewnątrz ciemnozielone, od wewnątrz srebrzystoniebieskie do szarych. Zróżnicowanie zabarwienia igieł sprawia, że oglądane z większej odległości drzewo sprawia wrażenie intensywnie niebieskozielonego.
Bardzo dekoracyjne drzewo o atrakcyjnym, wyróżniającym się kolorze igieł, polecane do większych ogrodów i parków, przede wszystkim jako samotnik. Nieregularny, początkowo luźny, potem nieco zagęszczający się pokrój tylko dodaje mu uroku. Nie ma dużych wymagań, ale najlepiej rośnie na glebie średnio żyznej i umiarkowanie wilgotnej, dobrze przepuszczalnej. Źle reaguje jedynie na podłoża podmokłe.

Więcej informacji
Producent Szkółki Konieczko
Rośliny dostępne obecnie zamówione regularnie wysyłamy
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Sosna drobnokwiatowa 'Green Monkey'
Twoja ocena